Ürettikleri telefonlara, MediaTek’in yeni Sensio modülünü entegre eden telefon üreticileri, tüketicilerinin kalp sağlıklarıyla ilgili ölçümleri, parmak uçlarıyla yapmalarına yardımcı olacak; onların kalbine daha yakın duracak.

MediaTek’in yeni Sensio modülü, akıllı telefonların kalp sağlığı ile ilgili 6 önemli veriyi ilk kez birlikte ölçümleyip görüntülemesine olanak sağlıyor. MediaTek Sensio modülü kullanan akıllı telefonlar, nabız hızı ve değişimleri, tansiyon değeri ve trendleri, kandaki oksijen değeri (SpO2) başta olmak üzere 6 önemli veriyi, 60 saniye içerisinde ölçüp, tek bir ekranda görüntüleyebiliyor. Ayrıca, elektrokardiyografi (EKG) ve fotopletismografi (PPG) ölçümü de yapılabiliyor.

2018 yılı başında akıllı telefon üreticilerine sunulan MediaTek Sensio, MT6381 donanımı ve özel yazılımla beraber geliyor. Optik, elektrik ve işlemci bileşenlerinin birlikte kullanımı, modülün esnek bir şekilde tüm akıllı telefon modellerine entegre edilebilmesini sağlıyor.

6 Önemli Veri 60 Saniyede Ekranda

Sensörlere parmak ucuyla dokunan akıllı telefon kullanıcıları, 60 saniye içerisinde, nabız hızı, nabızda zamana bağlı değişimler, tansiyon değeri, kandaki oksijen değeri, elektrokardiyografi (EKG) ve fotopletismografi (PPG) değerlerini tek bir ekranda görebiliyor.

MediaTek Sensio MT6381 Modül İçeriği

PPG ölçümü için entegre R and IR LED sensörler + ön kısımda 1-kanallı ECG analog sensör

Kompakt boyutlu 6.8 mm x 4.93 mm x 1.2 mm OLGA 22-pin paketi

Total External BOM: 4 kep + 2 elektrod ile

I2C /SPI dijital arayüz


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap