1938 yılında kurulan Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, Note 7 faciasının ardından kullanıcılardan özür dilemek ve hatasını affettirmek için elinden gelen her şeyi yaptı. Bu doğrultuda kullanıcılarından tam sayfa özür dileyen ve hediyeler dağıtan şirket, yaşanan bu olaydan sonra belirtilenlere göre milyarlarla ifade edilebilecek türden zarara uğradı.

Note 7‘yi tamamen piyasadan çekmek zorunda kalan Samsung, bu olaydan sonra oluşan zararı karşılamak için çalışanlarına ödediği primlerde kesintilere gidecek.

Samsung hakkında bilinenlere göre, Overall Performance Incentives (OPI) adı verilen bir program kapsamında çalışanların yıllık maaşlarının %50‘sine kadar çıkabilen miktarlarda ekstra prim veriyor. Çalışanların bu prime layık görülebilmeleri için gözetilen kriterlerin en önemlisi; yıl içerisindeki performans değerlemesi.

Yıl içerisindeki performansa göre belirlenen OPI primleri, Note 7 faciasından sonra %17‘ye kadar düşürülecek. Yani yılın en iyi performansını gösteren çalışanlar yıllık maaşının %50‘si üzerinden prim alırken, Note 7‘de istenilen performansları gösteremedikleri için yıllık maaşlarının %17‘si üzerinden prim alacaklar.

Bu gelişmeden sonra Samsung‘un zararı çalışanlarından mı karşılamak istediği bilinmez ancak Note 7‘de meydana gelen hataları düzeltmek için kendini toparlamaya çalıştığı ortada.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap