Samsung’un bir çalışanının, kumar borcunu kapamak için 8 bin 474 adet telefon çaldığı iddia edildi.

Samsung’da görevli Lee soyadlı çalışan, oluşan kumar borcunu kapayabilmek için belli aralıklarla tam 8 bin 474 adet telefon çalmakla suçlanıyor. Aralık 2014 ile Kasım 2016 arasında Samsung’un Güney Kore’deki merkezi Suwon’dan iki yıl boyunca oluşan kumar borcunu kapamak için telefon hırsızlığı yapan adam, polisin yaptığı araştırmalara göre, çaldığı telefonları dağıtıcılara birinci elden satarak büyük kar ettiği belirtiliyor. Eski çalışanın bu yöntemle yaklaşık 710 bin dolar civarında para kazandığı da ifade ediliyor.

2010 yılında Güney Kore merkezli teknoloji devinde işe başlayan adam, Samsung yazılımcılarının eski telefonlar üzerinde denediği yeni özelliklerden ve bunları test etmekten sorumluydu. Tekerlekli sandalye kullandığı gerekçesiyle Samsung binasından güvenlik taramasından geçmeden çıkabilen çalışan, bu özelliğini güvenlik görevlilerini rahatça geçebilmek için kullanmış.

Samsung yetkilileri ise hırsızlığı 2016 yılına dek fark edemedi. Aralık 2016’da kaybolan ve piyasada olmaması gereken telefonların, Vietnam’da alınıp satıldığını belirleyen yetkililer, en sonunda Lee’yi tespit ederek yakalamışlar.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap