Siyah ve beyaz tüylere sahip olan dört yaşındaki kedi Fiocco, İtalya, Ligurya‘da çıktığı mahkemenin ardından günün en ilginç olayları arasına dahil olmayı başardı. İlk başlarda evden nadiren ayrılan kedi, son zamanlarda evden oldukça sık gitmeye başladı ve bir süre sonra ortalıkta gözükmedi.

İki yıllık sahibinden ayrılmaya ve zamanını bir komşunun evinde geçirmeye başlayan ve bir süre sonra geceleri de komşunun evinde kalmaya başlayan Fiocco (sahibinin komşusuyla birlikte gittikten sonra yeni ismi Tequila oldu) ve yeni sahibi evde olmadığı zamanlarda kedi bakıcısıyla birlikte hayatını devam ettirmeye başladı.

Yaşanan bütün bu gelişmeleri sonradan öğrenen Fiacco‘nun “ilk sahibi”, kedisini geri alabilmek için yerel yetkililere başvurdu ve bu sayede konuya ilişkin hukuki sürecin başlamasına neden oldu. Davaya atanan savcı Emilio Gatti, kedinin olduğu yerden alınıp ilk sahibine verilmesi konusunda hüküm verdi.

Kedinin elinden alınacağını anlayan komşu kadınsa mahkeme kararının temyize götürülmesi için Fabio La Mattina isimli bir avukat tutarak, kedinin kime ait olduğunu gösteren ve ikinci sahibinin bakımı altında olduğunu gösteren veteriner kayıtları ve fotoğrafları, mahkemeye kanıt olarak sundu.

Karşılıklı açılan bu davaların ardından mahkeme kesin bir karara vararak, yeni ismiyle, Tequila‘nın yeni sahibinde kalması konusunda karara varıldı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap