İngiltere’de daha 15 yaşında olan girişimci çocuk, sadece atıştırmalık satarak 25 bin sterlin değerinde servet biriktirdi. 

Londra’da yaşayan 15 yaşındaki Nathan John-Baptiste, okulunda şekerleme ve atıştırmalık satarak abur cubur imparatoru oldu. Genç girişimci sattığı atıştırmalıklardan haftalık 1.150 sterlin ciro elde ediyor. 

Nathan'in, 12 yaşında iken tuvalette başladığı girişim planı şimdi kendisine küçük bir servet edindirdi. Genç çocuğun zaman geçtikçe büyüyen girişimi, üç ayrı okula yayıldı. Öğle yemeklerinde okul arkadaşlarına sattığı tatlı ve atıştırmalıklarla ünlenen gencin şimdi üç ayrı okulda tam 11 çalışanı bulunuyor. 

"Sahip olduğum şeyi kimse yapmadı. Diğerleri sadece tatlı sattı, ben bir imparatorluk yarattım” sözlerini söyleyen Nathan, daha 12 yaşındayken başladığı girişimini Snapchat üzerinden yaydı. Tuvalette genelde çok bulunmayan abur-cubur satışını başlatan genç girişimci ürünleri arkadaşlarına Snapchat aracılığı ile tanıttı.

Meyveli sakızlar, Kit-Kat’lar, ev yapımı kurabiyeler ve birbirinden değişik gazlı içecekler satan Nathan okulunun kendisini fark etmesi ile girişimini durdurmak zorunda kaldı. 

Okulunda atıştırmalık kralı olarak anılan Nathan, bu girişiminin sonunda elde ettiği 25 bin sterlinlik servetini yardım kuruluşlarına bağışlayarak zeki oluşunun dışında çok güzel bir kalbi olduğunu da göstermiş oldu. 


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap