İsviçre merkezli uluslararası medya kuruluşu Global Connection’un Antalya'da düzenlediği 2. Türkiye-Rusya Medya Forumu'nda bazı satır başları dikkat çekti.

Global Connection Genel Koordinatörü Onur Tayşu, kültürel, sosyal ve ekonomik olarak zaten yakınlaşmış iki dost ülke arasında nasıl daha fazla iş birliği yapılabileceğinin konuşulacağını belirtti.

Rusya’nın önde gelen medya kuruluşlarından Komsomolskaya Pravda Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı Vlad Gemst gazete, radyo ve internet ortamında haftada 30 milyonun üzerinde kişiye ulaştıklarını söyledi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye ile Rusya ilişkileri hiç olmadığı kadar hızlı gelişiyor ve Rus medyası da iş birliğini geliştirmek için çalışıyor. Kitlemizin geri dönüşlerini değerlendirdiğimizde Rus halkı en çok Türkiye ve Amerika ile ilgili haberlerle ilgileniyor.”

Türk-Rus ortak yapımı olan ve çekimleri devam eden Kalbimin Sultanı dizisinin yapımcısı Maya Productions Kurucusu Burhan Özkan: “Dizinin senaryosunda Rus edebiyatından esinlendik. Çok önemli bir projeye imza attık. Projenin önemi bütçesi veya senaryosundan dolayı değil, farklı kültürleri ortak noktada buluşturmamızdan kaynaklanıyor. Kalbimin Sultanı dizisinde iki büyük hayal gücü bir araya gelecek.”

Global Connection Genel Koordinatörü Onur Tayşu, kültürel, sosyal ve ekonomik olarak zaten yakınlaşmış iki dost ülke arasında nasıl daha fazla iş birliği yapılabileceğinin konuşulacağını belirtti ve “dünya barışı için ülkelerin birbirlerini iyi anlaması gerekli. Bu forumda birbirimizi daha iyi anlayacağız ve inovatif fikirler, yeni iş birlikleri için güçlerimizi birleştireceğiz” dedi.

2. Türkiye – Rusya Medya Forumu’nun kültür ve medya panelinde konuşan Rusya’nın önde gelen gazetelerinden Komsomolskaya Pravda Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı Vlad Gemst, konuşmasına Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleriyle başladı ve “İnsanoğlu tek bir vücut ve her ulus onun bir parçası” dedi. Gemst, Komsomolskaya Pravda olarak gazete, radyo ve internet ortamında haftada 30 milyonun üzerinde kişiye ulaştıklarını söyledi.

 


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap