Kurt Vonnegut’un Kedi Beşiği adlı kitabıyla hayatımıza giren karass terimi kollektif bir amaç doğrultusunda bir araya gelmiş bir grup insanı tanımlamak için kullanılıyor. Peki senin karass’ın nerede ve şu an ne yapıyor? Kim bilir, belki de bu dünyaya iklim değişikliğiyle mücadele etmek ya da yağmur ormanlarını kurtarmak için gelmişsindir.

Vonnegut’a göre, karass üyeleri ilk başta nasıl bir şeyin parçası olduğunu bilmezler. Ama karass’ınızdan biriyle tanıştığınızda, ruhlarınız birdenbire aynı anda tınlamaya başlar. İlahi güç dünyadaki önemli olaylara işte böyle yön verir.

Aynı karass’a ait insanlar er ya da geç ruhani manyetizm ile ortak bir amaç doğrultusunda buluşurlar. Peki siz karass’ınızdaki insanlara nasıl bulursunuz?

İşte size ruh kavminizi bulmada yardımcı olacak sekiz ipucu. Eğer gerçek amacınıza kavuşursanız, hayatınızdaki tüm eksik parçalar tamamlanacaktır.

Ruh kavminin seni beklediğine inan

Kendinizi dünya için kutsal bir hizmete adayarak bir kavim yaratabileceğinize inanın. “Yeterli değilim” gibi sizi sınırlayan sözcüklerden vazgeçin. Unutmayın, bir kişi bile dünyayı değiştirmeye yeter ve bu kişi siz olabilirsiniz.

Bir harekete hayat ver

Bir hareket başlattığınızda, içinizdeki gücü gün ışığına çıkarır, yeryüzünün kutsal fikirlerinden birinin parçası haline gelirsiniz. Martin Luther King’i, Al Gore’u hatırlayın… Yurttaşlık Hakları Hareketini ve küresel ısınmaya karşı başlatılan mücadeleleri düşünün. Bazı insanlar önemli bir şeylerin parçası olmak ister. Siz de yaymak istediğiniz mesajı ruhunuzu katın, insanlar bunu er ya da geç hissedecektir.

Her kavim bir hareketle ortaya çıkar ve liderini kendi seçer. Siz de kendi karass’ınıza hitap edecek bir hikaye anlatın. İnsanlara nasıl bir gelecek hayal ettiğinizi anlatın ve onları da bu hayale dahil edin.

Patırtı kopar

Yaratıcı bir iş çıkardığınızda, otoriteyle savaştığınızda ve içinizdeki tutkunun parlamasına izin verdiğinizde büyük bir patırtı koparırsınız. O zaman diğer insanlar da sizi takip edecektir. Kavminizi harekete geçirecek eşsiz ve yankı uyandıran bir yöntem bulun.

Egonu kontrol et

Gerçek bir vizyoner ünlü olma ya da kendi değerini öne çıkarma derdinde olmaz. Tutkularıyla hareket eder ve hizmet ettikleri şeye gönülden bağlıdır.

Etkili bir lider, gördüğü ilgiyi sindirmeyi bilir. Bu gücü kendi kavmini oluşturmak ve amaçlarını gerçekleştirmek için kullanır.

Özündekini paylaş

Çoğu insan fikirlerinin çalınacağından korktuğu için, onları kimseyle paylaşmaz. Yaşama dair mesajınızı paylaşmaktan korkmayın. Unutmayın; yeryüzünün size bahşettiği hiçbir şey aslında tamamen size ait değildir. Joyce Carol Oates’ın dediği gibi: “İnsanların yazarım diye bu kadar yaygara koparmasını anlayamıyorum. Oysa ki su püskürten bir bahçe hortumundan fazlası değilim.”

Farklı iletişim kanalları aç

Sosyal medyanızı güçlendirin ve kavminizin iletişim kurabileceği bir forum sitesi kurun. Çoğu insan karass üyelerini potansiyel bir işbirlikçiden ziyade rakip olarak görmeyi tercih eder. İletmek istediğiniz mesajı yayabilecek ve takım ruhuna inanan insanlarla iletişim kurduğunuzdan emin olun.

Fan ya da takipçi değil, gerçek destekçiler kazan

Karass’ınızdaki insanlar “fan”larınız değildir — daha derinlikli ve özünüzü yansıtan ruh kavminizdir. Her insanın tek başına değerli olduğunu unutmayın.

İnsanların kalbine dokun

Kalbinizin derinliğinden konuşur, en derindeki gerçekliğinizi sunarsanız, karass’ınız enerji yoluyla size cevap verecektir. Hassas ya da kusursuz olmaktan korkmayın. Gerçekliğinizi paylaşacak cesareti bulursanız, başkalarına da kendi gerçekliklerini paylaşmasında yardımcı olabilirsiniz.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap