Rönesans Holding, Engineering News Record’un (ENR) “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhitleri” listesinde 44. sırada yer aldı. Yeni şirket satın alımlarıyla da küresel ölçekte istikrarlı yükselişini sürdüren Rönesans, Avrupa’nın en büyük 10’uncu inşaat şirketi oldu.

21 ülkede çalışmalarını sürdüren Rönesans Holding, Rusya’da başlayan hikayesini, tüm Avrupa’ya taşıdı. Rönesans Holding’e bağlı Rönesans İnşaat, Uluslararası inşaat dergisi ENR tarafından her yıl açıklanan “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhitleri” (ENR İnternational 250) listesinde 44. sırada yer aldı.

Rönesans bölgelere göre yapılan sıralamada ise Avrupa’da 10’uncu sırada yer aldı. Rönesans dünyanın en büyük müteahhitlik şirketlerinin açıklandığı “ENR Global 250” listesinde ise 92. sırada yer alarak, bu kategoride yer alan en büyük Türk şirketi unvanını elde etti.

600’e yakın proje tamamladı

Rönesans İnşaat’ın bugüne kadar başarıyla tamamladığı ve sürdürdüğü 600’e yakın projesi arasında; Kuzey ve Güney Avrupa’yı birbirine bağlayan dünyanın en uzun demir yolu tüneli Gotthard Base, Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezi Avia Park, kesintisiz beton dökümüyle dünya rekoru kırılan St. Petersburg gökdelen projesi, Türkmenistan’ın en büyük üre ve amonyak fabrikası ve dünyanın en büyük doğal gazdan petrol üreten tesisi GTG Projeleri de yer alıyor.

IFC, Rönesans’a ortak oldu

Geçtiğimiz Temmuz ayında Dünya Bankası Grubu üyesi IFC (Uluslararası Finans Kurumu), Rönesans Holding’e 215 milyon dolar yatırım ile ortak oldu. Gerçekleştirilen ortaklık sonrasında Afrika, Orta Doğu ve Kafkas ülkelerinde yeni yatırımlara odaklanılması öngörülüyor. Rönesans’ın imzaladığı bir diğer stratejik anlaşma ise Rusya’da gerçekleşti. Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) ile yapılan anlaşma kapsamında taraftalar, Rusya Federasyonu’nda sağlık, inşaat, altyapı ve ticari gayrimenkul sektörlerine odaklanacaklar.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap