Futbol tarihinin en pahalı transferi olan Paul Pogba‘nın menajeri Mino Raiola, bu yıl dünyaca ünlü yıldız Cristiano Ronaldo‘dan daha çok para kazandı.

Ibrahimovic, Balotelli, Mkhitaryan, Lukaku gibi futbolcuların temsilciliğini yapan Raiola, bu yaz sadece Ibrahimovic, Mkhitaryan ve Pogba‘nın transferinden 30 milyon Euro‘nun üzerinde kazandı. Cristiano Ronaldo, Real Madrid’ten 1 yıl içerisinde net 21 milyon Euro alıyor.

Pogba’dan 20, Mkhitaryan’dan 8 milyon euro

İtalyan asıllı Fransız menajer bu yaz yakaladığı oranlarla dünyanın en ünlü menajeri Jorge Mendes‘i de solladı. Dünyanın en pahalı transferi olarak Manchester United‘e giden Pogba için 20 milyon Euro komisyon alan Raiola, Borussia Dortmund‘tan yine United‘e 42 milyon Euro bedelle transfer olan Mkhitaryan üzerinden ise 8 milyon Euro kazandı.

Ibrahimovic, Manchester United‘e bedelsiz geldi; ancak Raiola‘nın PSG‘den kalan 3 milyon Euro alacağı vardı. Tüm bunlar hesap edildiğinde Raiola‘nın bu yazki kazancı 30 milyon Euro‘nun üzerine çıkıyor.

Al Capone’nin villasını aldı

Mino Raiola, Pogba transferinden elde ettiği paranın 7 milyon Pound‘luk kısmıyla ünlü mafya lideri Al Capone‘ye ait Miami‘deki Villa’yı satın aldı.

Al Capone, 1928-47 yılları arasında şu anda Raiola‘nın sahip olduğu villada yaşamıştı.

Ajansspor


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap