Pazar günü Yenikapı’da düzenlenen “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”ne TOBB Başkanı Rıfat Hisarcklıoğlu‘nun çağrısıyla “Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi” ve TOBB’dan birkaç isim birlikte katıldı. İş adamlarının birlikte objektiflere yansıdığı karede tek bir iş kadının yer almaması, Hürriyet yazarı Gila Benmayör‘ün dikkatini çekti. Benmayör, bugünkü köşesinden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na seslendi ve sordu “neden iş kadını davet etmediniz?”

İşte Benmayör’ün bugünkü köşe yazısı;

TOBB Başkanı kadın kotası getirsin

Dün sevgili Vahap Munyar’ın Yenikapı’daki mitingle ilgili izlenimlerini okurken tabii ki gözüm yine fotoğrafa takılıyor.

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, denizden katıldığı Yenikapı mitingine yine sadece erkekleri davet etmiş.

Geçen günkü “Sayın oda başkanları kadınlara aranızda yer açın” yazısına konu olan fotoğrafın, aynısı bu kez Yenikapı’da.

Üstelik “Türkiye’nin Yeni Kapısı” logosu altında erkekler aralarında tek kadın olmaksızın bayrak sallıyorlar.

Munyar’ın yazısından Hisarcıklıoğlu’nun, tekneyle mitinge katılmak için Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi’ni ve TOBB’dan bazı isimleri davet ettiğini anlıyoruz.

Görüntü için bile olsa mesela TOBB çatısı altındaki Kadın Girişimci Kurulu Başkanı Evrim Aras neden davet edilmez?

Sadece erkeklerin yer aldığı görüntülerin yurt dışındaki Türkiye algısından şikâyet ettiğimiz bir dönemde ülke imajına zarar verdiğini TOBB danışmanları bilmezler mi?


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap