Renault Mais‘te 16 yıldır Genel Müdürlük görevini yürüten İbrahim Aybar‘ın dönemi bitti.

Yönetim Kurulu Başkanlığı’na atanan Muharrem İbrahim Aybar‘ın koltuğuna Doğuş Holding CFO‘su bünyesinde görev alan İzzet Berk Çağdaş‘ın getirileceği açıklandı.

Ağustos ayında, Aybar‘ın artık Renault Mais‘in genel müdürlük görevini yürütmeyeceği yönünde haberler gündeme gelmişti. Ancak şirketten ya da Aybar‘dan konuyla ilgili bir açıklama yapılmamıştı.

Bu iddiaların gündeme gelmesinin sebebi ise Renault’tan bir ay içinde gönderilen iki davetiye neden oldu. Oyak Renault’un Bursa fabrikasında üretilecek yeni Megane Sedan’ın banttan inme töreni için Temmuz ayında gönderilen davette Oyak Renault Genel Müdürü Tunç Başeğmez ve Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar’ın ortak imzaları varken, geçtiğimiz hafta gönderilen aynı davetiyede ise Aybar’ın ismi çıkartılmış, sadece Tunç Başeğmez kalmıştı. Şirketten bugün yapılan açıklamayla iddialar doğrulanmış oldu. Genel Müdür koltuğu bundan sonra İzzet Berk Çağdaş‘a emanet.

İzzet Berk Çağdaş kimdir?

İş hayatına 1989 yılında ECA‘da mühendis olarak başlayan Çağdaş’ın 2007 yılından beri Doğuş Holding bünyesinde çeşitli kademelerde görev yaptı. Çağdaş, Doğuş Holding‘de son olarak CFO koltuğunda oturuyordu.

Çağdaş, 2007 yılından itibaren Doğuş Otomotiv Grubu‘nda Finansman, Bütçe Planlama, Risk Yönetimi, Strateji ve İş Geliştirme, İç Kontrol ve Yatırımcı İlişkileri’nden Sorumlu Genel Müdür olarak görev yaptı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap