Hayattaki tutkularınızı keşfetmenizi sağlayacak ipuçları serimizin 8 maddelik son bölümü. 38 maddeden oluşan bu listemizi uygulamaya başlayarak, sizi siz yapan tutkunuzu bulmanıza yardımcı olacaktır.

31. Meditasyon yapın

Meditasyon yapmaya, düşünmeye, ya da basitçe vücudunuzu dinlendirmeye zaman ayırın ve birkaç dakikanızı gününüzün başlangıcını ve bitişini düşünerek geçirin. Bir anlığına normal “kafa dağınıklığı”nın geçip gitmesi huzura kavuşmanızı ve kendinizle daha güçlü bağlantı kurmanızı sağlayacaktır.

Her gün meditasyon yapmak kendinizi toparlamanıza ve fikirlerinizi netleştirmenize yardımcı olur.

32. Her gün yazmaya başlayın

Her sabah 2 ya da 3 sayfa yazın. Ne yazdığınız önemli değil. Bu karmaşanın kafamızdan çıkarak kağıda dökülmesini sağlar ve yaratıcılığımıza giden yolu temizler, tutkumuzu keşfetmemize ve yaratıcılığımızla bağlantımızın devam etmesine yardım eder.

33. Şükretmeniz gereken şeyleri kendinize sürekli hatırlatın

Gerçekten değer verdiğimiz şeyleri ne kadar iyi anlayıp şükredersek, tutkumuzun da farkına o kadar iyi varırız. Her zaman gündelik işler arasında kaybolma eğilimiyle mücadele etmeliyiz.

34. Her gün kendinize meydan okuyun

İnsanın kendisine meydan okuması, tutku bulma yolunda denenmiş ve başarılı olunmuş bir yöntemdir. Bu deneyimsiz olduğunuz bir konu için de oldukça geçerlidir. Sonuç sizi şaşırtacaktır.

35. Teknolojisiz bir yürüyüş yapın

Yanınızda arkadaşlarınız olmadan kendi kendinize mutluluğunuz hakkında dürüst bir konuşma yapacağınız bir yürüyüşe çıkın. Sadece kendiniz için bir gün ayırın ve yalnız kalın. Kendinizle geçireceğiniz bir yürüyüş tutkunuzu bulma yolunda ilk küçük adım olabilir!

Huzurlu bir yere doğru yürüyün – telefonunuzu evde bırakın.

36. Okuyun. Okuyun. Okuyun.

Her gün 10 dakikanızı ilgilendiğiniz alandaki yenilikleri okumaya ayırın ve bu size gün için gerekli teşviği verecektir.

37. Tavsiye isteyin

“Farklı grup insanlardan tavsiye almak beni kendi görüşlerimden beni olayları gördüğümden farklı bir şekilde görmeye zorluyor. Ayrıca yakın çevremin dışındaki insanların benimle neyle uğraştığımı anlamasına ve benim daha yaratıcı olmam konusunda düşünmeme yardımcı oluyor. Tavsiye istemenin en iyi yanı – beni başarılı görmek isteyen ve benim başarımı kendi başarıları gibi gören insanlarla yeni ilişkiler kuruyorum. Bu beni çok daha fazla motive ediyor” diyor, Rebloom’un Eşkurucusu ve CEO’su Jennifer Soffen. 

38. Ek bir meşgale bulun

Yazar Jasmine Brett Stringer, “Örneğin, bir arkadaşım çig börek yapmaktan zevk alıyordu ve bu tutkusunu takip etti. Değişik etkinlikler için çiğ börek yapmaya başladı. Birkaç sene sonra daha büyük bir adım attı ve böreklerini yerel marketlerde satmaya başladı. Şimdilerde bir dükkân arıyor ve ilk restoranını 2016 yılında açacak. Yerel marketlerde başarı yakalayınca da, sabah 9 akşam 5 işini bıraktı ve tutkusunu tam zamanlı takip etmeye başladı” diyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap