Chevrolet, bir kampanya kapsamında sosyal medya kullanan müşterilerinden pozitif içerik girmesini istedi. Ve bu içeriklerin karşılığında bedava benzin verdi.

13 Eylül Uluslararası Pozitif Düşünme Günü nedeniyle Chevrolet ve IBM Watson yapay zeka platformu bir araya gelerek Chevrolet Global Positivity System’in (Chevrolet Küresel Pozitiflik Sistemi) bir parçasını oluşturan mobil ve masaüstü mikro sitesini ortaya çıkardı.

Sürücülerin sosyal medyadaki profillerini pozitife dönüştürmek, daha iyimser düşünmelerini sağlamak için kurulan sistem, aynı zamanda The Martin Agency‘le hazırlanan “Fueling Possibilities” kampanyasının da bir parçası.

Sosyal medyada her saniye 26.000 olumsuz iletinin paylaşıldığı öngörüsüyle yola çıkan kampanya insanların Twitter ve Facebook hesaplarında karamsarlığı ve öfkeyi bir kenara bırakıp olumlu yönde bakış açısı sergilemesini ve bu anlamda sosyal bir etki yaratmayı hedefliyor.

Chevrolet’in New Orleans, Cape Town ve Buenos Aires’deki benzin istasyonlarında gerçekleştirdiği ve Chevrolet marka otomobillerine benzin doldurmak için “pozitiflik pompası” olarak isimlendirilen pompaların başında duran sürücüleri oldukça şaşırtan kampanya çevrimiçi pozitifliği bir ödeme şekli olarak kabul ediyor.

Kampanyaya katılmak için sürücülerin internet sitesine sosyal medya hesaplarıyla giriş yapması gerekiyor. Sürücüler, sosyal medya hesaplarındaki pozitif içerik sayısına göre ücretsiz benzin kazanıyor.

 


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap