Amerikan seçimleri nedeniyle piyasalarda belirsizlik devam ediyor. Peki piyasalar seçimlerden çıkan hangi sonucun onları mutlu edeceğine inanıyor?

Brookings Ensititüsü’nün yaptığı yeni bir araştırmaya göre piyasalar başkanlık koltuğuna Hillary Clinton’ı istiyor. Clinton’ın seçilmesi durumunda S&P 500 endeksinin yüzde 12 oranında bir yükseliş yaşayacağı bekleniyor. Donald Trump’ın seçilmesi durumunda ise yüzde 15 ve 30 arasında bir düşüşün yaşanabileceği tahmin ediliyor.

Kasım ayında yapılacak seçimlerde Clinton’ın zaferi yalnızca ABD değil, tüm dünya ülkelerindeki borsaları olumlu yönde etkileyeceği için piyasalar işin global sonuçlarına dikkat edilmesi kanaatinde.

Ancak piyasalar tümüyle Cumhuriyetçilere sırtını çevirmiş değil. Yatırımcılar Cumhuriyetçilerin temsilciler meclisinde ve senatoda kontrolü sağlamalarını istiyor. Demokratların mali konularda alacağı konularda tekil davranmaması gerektiğini düşünen yatırımcılar, Cumhuriyetçilerin gerekli konularda dengeyi sağlayacağına inanıyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap