Pipeline Angels, isimli bir girişim, startup dünyasına yeni giriş yapan kadın girişimcilere  “Melek yatırımcı” olma konusunda yardımcı oluyor.

Natalia Oberti-Noguera “Pipeline Angels” adında kadın melek yatırımcıları bir araya toplayan bir oluşumun kurucusu ve CEO’su. 200 üyesi bulunan bu oluşumda yeni girişimcilerle yatırımcıları bir araya getirmeyi amaç ediniyor.

Girişimcilere yönelik cinsiyet normlarını değiştirmeyi amaçlayan kuruluş sayesinde bugüne kadar 2 milyon dolarlık yatırım anlaşması imzalandı.

Pipeline Angels kurucusu Natalia Oberti Noguera

2011 yılında kurulan Pipeline Angels‘ta 30’dan fazla firmaya yatırım gerçekleşti.

Kadınlara girişimciliği öğretmek amacıyla çıkan kuruluş, şu ana kadar birçok kadın girişimcinin hayallerine ulaşmasını sağladı. Kuruluş kendisine gelen yatırım fikirlerini değerlendirdikten sonra umut vaat eden 10 girişimciyi önce 6 aylık bir kursa alıyor, sonra bu girişimcilere yatırımcılar bulmaya çalışıyor.

Kuruşulun CEO’su Noguera’ya göre kadın girişimcileri ortaya çıkarak bir sistem varsa o sitemin formülü de şu şekilde olur:

Kadınlar + ihtiyari gelirler + hayırsever = melek yatırımcılar + sosyal kadın girişimciler

ABD‘de kadın girişimcilerin oranı, tüm girişimcilerin içinde yalnızca yüzde 12 iken, böyle bir kuruluşun büyük bir ihtiyaçtan yola çıktığı aşikar. Son yıllarda kadın yöneticilerin, büyük firmaların başında yer almaya başlamasından sonra kadın girişimcilerin de büyük yatırımlar alması kimseye şaşırtıcı gelmeyecektir.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap