Peter Dahmen, akordeon şeklinde katlanabilen, harika pop-up tasarımlar yaratan profesyonel bir kağıt mühendisi! Dahmen, el yapımı inanılmaz heykeller ortaya çıkarıyor ve kağıtlara hayat veriyor.

Dahmen, pop-up kartları olarak adlandırdığı çalışmalarını uzun yıllardır yapıyor ama hala içinde aynı merak duygusunu barındırmaya devam ettiğini söylüyor. Yaptığı işi: “Elinizde ölü bir malzeme var ama hareket ettiriyorsunuz ve gözlerinizin önünde bir şey beliriyor. Bu her zaman büyülü bir an” diye tasvir ediyor.

Peter, 25 yılı aşkın bir sürede sanatında ustalaştı. Ortaya çıkardığı yapıtlarda, en çok ilgisini çeken kısımların hareket olduğunu söylüyor. Kartları ikiye katladığında oluşan hareketle çalışmalarına farklı bir boyut kazandıran yaratıcı sanatçı, asıl güzel kısmın bu olduğunu düşünüyor.

Peter, grafik tasarım öğrencisi olarak okuduğu senelerde karşılaştığı birtakım zorlukların ardından pop-up heykeller yapmak için ilham bulmuş. O zamanlar arabası olmadığından yaptığı devasa projeleri taşımakta zorluk çekiyormuş ve projelerinin katlanabilir olma fikri aklına gelmiş!

Peter’in birçok videosu milyonlar tarafından izlenen bir YouTube sayfası da var. Üstelik videolarında ilgilenenlerle yöntemlerini ve şablonlarını paylaşma cömertliğinde bulunuyor.

Kaynak: Mashable


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap