PES 2018 hakkında merak edilenler cevap buldu.

Konami tarafından geliştirilen PES 2018 hakkındaki ilk bilgiler yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. PES 2018 17 Mayıs'ta resmi olarak duyurulmuştu. Bunun akabinde PES 2018 ile ilgili ilk detaylar, çıkış tarihi bilgisi ve oyunun ilk ekran görüntüleri paylaşıldı.

Kojima Productions tarafından geliştirilen Fox Engine, oyunun temelini oluşturacak. Fox Engine ilk defa Metal Gear Solid V ile birlikte kullanılacak, fragmanı henüz yayınlanmayan oyunun, görsel kalitesinin ise birkaç tık yukarıya çıkacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Geliştirici firma Konami, yayınlanan görsellerden anladığımız kadarıyla görsel kaliteyi arttırmak için ışıklandırma efektleri üzerinde yoğunlaşmış. Yüz modellemelerinde başarılı bir iş çıkaran firmanın aynı özeni seyircilere de göstermesi en büyük beklentilerden biri olarak belirtilebilir. Oyun PS4 ve Xbox One X için de çıkacak. PES 2018 4K oyun özelliği ile gelecek ve iki konsolda da 4K 60fps olarak çalışacak.

Yaklaşık on yıldır süren üstünlük mücadelesinde Konami ve EA Sports arasında ciddi bir çekişme var. 2000'li yılların ilk on senesinde Winning Eleven/PES serileri ciddi üstünlük kurarken, FIFA 11 ile beraber gelen üç yüz altmış derece top kontrolü ve doğru oynanış hamleleri, şu sıralar FIFA'yı üstün konuma yükseltti.

Konami PES 2018 ile açıklarını kapatarak FIFA’nın üstünlüğüne son vermek istiyor. PES 2018 Türkiye Ligi için sürekli olarak imza kampanyaları düzenleniyor, hatta Türkçe spiker bile gündemde ama Konami'nin Türkiye Futbol Federasyonu ile görüştüğüne dair bir kanıt bulunmuyor. Anlaşılan kesin sonuç için beklememiz gerekiyor. PES 2018 çıkış tarihi ise resmi olarak belli oldu. Yapım 12 Eylül 2017'de bizlerle buluşacak. PES 2018’in fiyatı ise şimdilik 70 euro yani 199 TL olarak görünüyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap