Seyahat edenlerin korkulu rüyası; valizini bir başkasınınkiyle karıştırmak. Eğer biraz pratik ve yaratıcı biriyseniz kendi bagajınızın üzerine bir kurdele bağlayabilir veya ayırt edici bir parçayla havaalanlarındaki onlarca siyah ve gri valiz arasına karışmamasını sağlayabilirsiniz.

Perulu bir kreatif ajans, bu durumun bir fırsat sunduğunu fark etmiş olacak ki, Peru turizmini geliştirmek adına birkaç sıkıcı valizi alıp harika bir kampanyaya dönüştürerek yaratıcılıkta sınır tanımadıklarını kanıtladı. Peru’ya daha fazla turist çekmeyi hedefleyen bu başarılı kampanya, nam-ı diğer “Suitcases of Peru” Haziran 2016’da başlatıldı.

Dijital kampanyalara tonlarca para harcamak yerine Peru Turizm Kurulu, bu sefer farklı bir fikirde karar kaldı. Güney Amerika’dan görkemli görüntülerinin yer aldığı bu dekoratif valizler ülkenin tanıdık simalarına dağıtıldı; moda tasarımcıları, şefler, müzisyenler ve sporcular dahil.

Machu Picchu, Loreto, Puno, Arequipa ve Lima’dan fotoğraflar taşıyan valizler; Sonia Morales, Diego Dibós, Magdiel Ugaz ve Gonzalo Torres gibi ünlü isimlerle dünyayı dolaştı. Bu valizler havaalanlarında dikkatleri üzerlerine çekmekle kalmadı; tanıtım videolarından biri internette 1.6 milyon kez görüntülendi ve binlerce kere paylaşıldı.

Ülkenin resmi Facebook sayfası valizleri kendileri için satın almak isteyen Perulu‘lardan da inanılmaz ilgi gördü. Hatta, mevcut valizlerin hepsi satıldı ve Peru bir markayla ortaklık anlaşması yapmakta karar kıldı.
Kampanya, yaratıcılığından ötürü iki altın, bir gümüş madalya dahil olmak üzere fazlaca övgüye layık görüldü. 19. Uluslararası Latin Amerika Gözü Festivali‘nde de en prestijli tanıtım ödülünü almaya hak kazandı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap