Öğrenci veya çalışan, hiç fark etmez. Pazar gününden itibaren üzerimize kara bir bulut gibi çöken "Pazartesi Sendromu" hepimizin ortak derdi. Hafta sonu tatilinin ardından yoğun bir tempoya gireceğimizin habercisi olan “Pazartesi”yle baş etmemizi kolaylaştıracak 6 yol.

1. Müzik ruhun gıdasıdır

müzik-kedi

Müziğin insanların ruh halini etkilediği bilimsel olarak defalarca kanıtlandı. Zor zamanlarınız da bile sizi mutlu etmeyi başaran şarkıyı mutlaka biliyorsunuzdur. Şimdi kulaklığınızı takın ve ruhunuzu biraz şımartın.

2. Akşam için güzel bir program ayarlayın

pazartesi

“Yine mi okul” diye düşünmek yerine okul çıkışı yapabileceğiniz bir organizasyon planlayın. Arkadaşınız veya sevgilinizle buluşup yemek yiyebilirsiniz. Kimsenin programı size uymuyorsa hemen bir masaj randevusu alın. Akşamki programını düşünerek kendinizi motive edebilirsiniz.

3. Enerji verecek bir şey için

tatil-bitti-mi

Kahvenin enerji verdiğini hepimiz biliyoruz, ayılamadığımız anda ilk sarıldığımız içeceklerden biri… Siz de kahveden sıkılmadınız mı? Küçük bir çılgınlık yapın ve elinizdeki kahve bardağını yavaşça yere bırakın. Taze sıkılmış bir meyve suyu ya da süt içebilirsiniz. Kahve hiç içmeyin demiyoruz, uyanamadığınız zamanlar da yine için..

4. Pazartesi de güzel fotoğraflar çekilir

Hafta sonu belki kısa bir tatil kaçamağı yaptınız, belki de sevdiklerinizle keyifli bir kahvaltı.. O mutlu anların fotoğraflarına bakıp kendinizi depresyona sokmayı bırakın. Mutlu bir pazartesi fotoğrafı çekin ve Instagram’a yükleyin iyi gelecek.

5. Kısa molaları iyi değerlendirin

mutsuz-kedi-1

10 / 15 dakikalık ders araları veya çalışma molalarınızı iyi değerlendirin. “Yine mi pazartesi” cümleleriyle içinizi karartacak arkadaşlarla sohbet etmektense açık hava da yalnız ama huzurlu bir yürüyüş yapın.

6. Pazar günleri çalışın

pazartesi

Bu maddelerin hiçbiri sizi kurtarmaya yetmiyorsa pazar günü çalışmayı deneyin, ‘Pazartesi Sendromu’ndan hiçbir eser kalmayacak!


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap