İmece Platformu projelerinden Patica, belirli alanlarda yetkinlik geliştirmek isteyenleri konuyla ilgili uzmanlarla birleştirerek kişiselleştirilmiş bir eğitim deneyimi sunmayı amaçlıyor. Odağında, yetkinlik geliştirme ihtiyacındaki bireyler ve sosyal fayda odaklı organizasyonlar var. Ekip, bu kişi ve kurumlara online bir öğrenme platformu sunuyor.

Süreç, Patica’dan faydalanmak isteyen kullanıcının sisteme online kayıt olmasıyla başlıyor; kullanıcının ihtiyacına yönelik belirlenen öğrenim patikalarını uzman desteği yardımıyla takip etmesiyle devam ediyor; kullanıcıların gelişim seviyelerinin ölçümlenmesi ile sonlanıyor.

Sosyal etki yaratmak isteyen insanların, becerilerini geliştirmelerine olanak tanıyan uzmanlığa kolay erişebildikçe daha verimli çalışıp etki alanlarını genişletebilmelerini hedefliyor. Topluluklar, kuruluşlar, uluslar ve dünyadaki bireylere daha iyi şeyler yapmak için verimli ve hızlı gelişme olanağı sunuyor.

Saha araştırması kısmında büyük kurumların uzmanlara erişiminin kolay olduğu ancak bireylerin uzmanlara erişimi noktasında sıkıntılar yaşadığı ortaya kondu. Bu durumun etki yaratma kapasitesini ve potansiyelini azalttığını gözlemledi. Sosyal fayda için insan ve teknolojinin bir araya gelmesi gerektiğinden yola çıkarak uzmanların öğrenmek isteyen insanlara rehberlik yapmasını teknoloji ile kolaylaştırmayı hedefledi.

Geri bildirim alabilmenin, etki ölçümlemesinin ve öğrenimde esnek rollerin motivasyon sağladığını gözlemledi. Ekip, tasarladığı
kişiselleştirilmiş ve etkileşimi ön plana çıkaran öğrenme ortamında uzmanlar ve sosyal etki yaratmayı amaçlayan birey ve kuruluşları bir araya getirmeyi ve kapasite geliştirmeyi amaçlıyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap