“Bir iş kurmak istiyorum ama yeterli param yok” diyorsanız başarılı girişimcilerin tavsiyelerine henüz kulak vermemişsiniz demektir. Eğer yaptığınız işi seviyorsanız o işi kısıtlı imkanlarla yapmanın her zaman bir yolunu bulabilirsiniz.

1.Para vermeden tavsiye alabileceğiniz mentorlar edinin

Bir konu hakkında yeterli bilginizin olduğunu düşünüyorsanız fakat işi nasıl kuracağınızı bilmiyorsanız tavsiye alabileceğiniz insanlardan faydalanmaya çalışın. İşi öğrenene kadar destek alabileceğiniz insanlarla birlikte düşüncelerinizi hayata geçirmek daha kolay olacaktır.

Shot of a couple talking with a financial plannerhttp://195.154.178.81/DATA/i_collage/pu/shoots/805722.jpg

2.Ürününüzü üretmeden satmayı düşünün

Bir girişme başlarken en temel isteğinizin müşterilerinizin ürününüzü alması olduğu düşünüldüğünde birçok konuda daha üretim sürecine başlamadan satışı düşünmek mümkün. Kickstarter gibi sosyal platformlarda fikrinizin insanlar tarafından ne kadar ilgi gördüğünü gözlemleyip ona göre bir yol çizebilirsiniz.

3.Nitelikli bir melek yatırımcı bulmaya çalışın

Eğer iyi bir mentor edinirseniz yapabileceğiniz muhtemel ikinci adım melek yatırımcı bulmak olacaktır. Başlangıç aşamasında finansman güçlüğü çeken girişimcilerin büyüyebilmesi için oluşturulan melek yatırımcıların tecrübeleri sayesinde hayalinizi yeterli finansman desteğiyle gerçekleştirmek için bir adım daha atmış olacaksınız.

Businessman with angel wings on his back looking at night city

4.Fikrinizi uygulamaya geçirmek için başka girişimlerden faydalanın

Girişiminizi uygulamak için yeterli imkanınız yoksa, fikrinizi geliştirip pazarlamak için yeni konseptler geliştirin. Örneğin, bir içecek üretip satmak istiyorsanız fakat bunun için gerekli pazara erişemiyorsanız, içeceğin satılacağını düşündüğünüz etkinlikler sizin için iyi bir başlangıç noktası olabilir.

5.Kiralık ya da ikinci el ekipman ile başlayın

İlk etapta fikrinizi uygulamak için milyon dolarlık endüstriyel aletler satın alarak başlamak yerine, ikinci el ya da kiralık ekipman edinerek başlangıç seviyesindeki riskleri en aza indirin.

Consumerism: Garage sale sign posted in suburbs. Open for business. Home garage, yard sale in summer season. Tables set up with many rows of discarded household items.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap