Kuantum fiziğinde çok tartışılan bir fenomen olan paralel evrenler teorisi artık gerçeğe bir adım daha yakın. Bilim insanları bizim bulunduğumuz evrenden farklı bir tanesinin var olabileceğine dair kanıtlarının olduğunu açıkladı.

Yapılan araştırma sonucunda, “Cold Spot” (Soğuk Nokta) adı verilen bir uzay cisminin paralel evrenler için başlangıç noktası olabileceği tahmin ediliyor. Henüz ne olduğu dahi tam olarak bilinmeyen “Cold Spot”, bazı bilim insanlarınca optik bir illüzyon olarak da nitelendiriliyor.

NASA ilk “Cold Spot”u 2004 yılında keşfetti. Uzaklığının 1.8 milyar ışık yılı olduğunu tespit eden bilim insanları, tahmin edilebileceği gibi evrendeki her şeyden daha soğuk olduğunu düşünüyordu. Bazı bilim insanları ise “Cold Spot”un sadece ışık oyunu olduğuna inanıyordu.

Yeni araştırmada ise uluslararası araştırma ekibi “Cold Spot” un çoklu evren teorisinin başlangıcı olabileceğini ortaya koydu. Sonsuz sayıda var olan evrenlerin her biri içerisindeki gerçekliğin farklı olduğu üzerine kurulu bir teori olan paralel evren düşüncesi, optik illüzyon düşüncesinin bununla bağlantılı olabileceğini düşünüyor.

Başka bir düşünceye göre ise, bizim evrenimiz başka bir evrenle adeta araba kazası şeklinde çarpıştıktan sonra oluşan enerjinin “Cold Spot” adlı uzay cismini yarattığı üzerine kurulmuş.

Hangisinin doğru olduğu henüz bilinmese de, “Cold Spot” adlı fenomenin paralel evrenlerle bir bağlantısı olduğu kesin gibi duruyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap