Girişimcilik ya da girişimcilerin başarıya ulaşması kolay olmuyor. Bazen ürünlerine ya da işlerine güvenen kişiler işlerinin başarıya ulaşması için uzun saatler mesai yapmaları, para almadan çalışmaları ya da rahat yataklarından ziyade araba koltuklarında uyumaları gerekebiliyor.

ABD’li bagel şirketi Cleveland Bagel Co.’nun kurucuları Geoff Hardman ve iş ortağı Dan Herbst’in tam da böyle bir hikayesi var.

Hardman işinin gereken desteği ulaşacak başarıya ulaşması için çok uzun saatler mesaiye kalması gerektiğini söyledi ve bunun yanı sıra haftalardır ödeme almadığına da vurgu yaptı.

CNBC’nin yeni girişimcilik programında hünerlerini sergilemek için yarışa giren girişimcilerden Herbst ise başarıya ulaşmak için geceleri arabasında yatıp, sabahları da kiraladıkları ortak ofis alanın mutfağında ilk iş kahve içerek çalıştığına işaret etti.

Ancak ikili bu çabalarının karşılığını aldı ve programdan 100 bin dolar gibi bir destek aldılar.

Şubeleşebilecekler

Girişimciler bu destekle birlikte markalarını farklı şubelere taşıyabilecek ve ulusal gıda ağına kendi markalarıyla giriş yapabilecek. Girişimciler bu parayı hibe olarak almadı.

Girişimciler programda mahallelerindeki eski bir girişimci ve sonrasında kendi işinin yöneticisi olan Alan Glazen’i etkilediler ve şirketlerinin yüzde 25 ortağı olması karşılığında 100 bin dolar aldılar.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap