Avustralya’nın yerel havalimanlarından birinde asılsız bir bomba ihbarı üzerine en az bir kişi tutuklandı, birçok yolcu paniğe kapıldı. Uçağın tuvaletinde bulunan tek kelimelik bir not, Albury Havalimanı’nda yoğun karmaşaya sebep oldu.

Yolculardan Wendy Willet’in anlatımına göre seyahat ettiği Virgin Avustralya uçağı yere iniş yaptıktan sonra polis etraflarını sarana kadar güvenlik tehditlerinin hiçbirinin farkında değilmiş. “Durduğumuz an, bir an önce uçağı boşaltmamız söylendi” diyor.

Bir diğer yolcu, valizlerini bırakıp çıkmaları ve koşmaları yönünde talimat aldıklarını aktarıyor. Gittikçe daha fazla paniğe kapılan 42 yolcudan birçoğunun sırayla dışarı çıkmayı beklemektense uçuş pistine atladığı anlatılanlar arasında. Geriye kalan yolcular ise polis tarafından tahliye edildi.

Uçağın iniş yapmasının ardından 30 yaşlarında bir yolcu polis tarafından tutuklandı. Bütün bu karmaşanın asıl sebebi ise bir kağıt parçası üzerinde yazan “bomba” kelimesi.

Reuter Haber Ajansına konuşan polislerden biri, hiçbir şeyin bulunmadığını, küçük bir not dışında gerçek bir tehdidin olmadığını bildirdi; ancak bu asılsız haberi, Melbourne şehrinde pazartesi günü gerçekleşen terör saldırısı izledi.

Kaynak: Deutsche Welle


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap