Koç Holding’in otomotiv şirketlerinden Otokar, Navigo model araçlarını İran’a ihraç etmek için İranlı OGHAB Afshan Industrial’la sözleşme imzaladı.

Otokar’ın Türkiye’de daha çok dolmuş olarak kullanılan Navigo modeli yakın zamanda İran’da yollara çıkacak. Şirket, araçlarının İran’da montaj ve satışını yapması için OGHAB Afshan Industrial’la anlaşma imzaladı. Otokar, İran’a ihracatı otomotiv sektöründe CKD olarak adlandırılan bir modelle yapacak. Buna göre şirket araçları montajı İran’da yapılacak şekilde parça olarak gönderecek.

Anlaşma yaptığı OGHAB ise Navigo’nun montajını kendi fabrikasında yaparak Otokar markasıyla İran’da satacak. Otokar’ın Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamaya göre araçların İran’daki bütün yasal yükümlülükleri de OGHAB’nin üzerinde olacak.

3 yıllık olarak imzalanan anlaşmanın 2 yıllık da uzatma opsiyonu bulunuyor. Anlaşmaya göre İranlı OGHAB şirketi Otokar’a yıllık 500 araç için alım garantisi de verdi. Otokar’ın yaptığı bu anlaşmanın yıllık cirosuna 50 milyon liralık katkı yapması bekleniyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap