Otizmli çocukların yoğun ve kaliteli bir eğitim almaları için imkan sunan Otsimo, Arıkovanı’nda desteğinizi bekliyor.

Zafer Elcik ve Sercan Değirmenci tarafından hayata geçirilen Otsimo, otizm sendromlu çocuklara ücretsiz eğitsel oyunlar ve bu çocukların ailelerine veri analizine dayalı kontrol imkanı sunan mobil bir platform. Yaklaşık olarak bir sene önce yayın hayatına başlayan sosyal girişim Otsimo, beta olarak yayına girdi ve bugüne kadar 2 bine yakın kullanıcı kazandı.

ABD’nin Berkeley Üniversitesi tarafından düzenlenen yarışmada ‘dünyanın en başarılı 4. sosyal girişimi‘ seçilen Otsimo, bu vesileyle ABD App Store’unda da aktif oldu ve kullanıcılarının yüzde 25’inin buradan topladı.

otsimo1

Otsimo otizmli çocukların eğitimindeki en büyük problemlerinden biri olan konsantrasyon eksikliğini oyunlaştırma teknikleriyle çözmeyi amaçlıyor. Çünkü otizmli çocuklar eğitime ortalama 5-15 dakika arasında odaklanabilirken, tablet kullanırken bu süre 45-50 dakikaya kadar çıkabilmektedir.

Otsimo’ya Arıkovanı üzerinden destek olanlar, 20 TL değerinde destek olanlar girişimin sticker’ını, 49 TL destek olanlar girişimin bileklk ve anahtarlığını ve 99 TL destek olanlar sa girişimin tişörtünü hediye olarak alabiliyor. Bunun dışında 199 TL’lik destek ile sosyal medya paylaşımı veya 500 TL destek karşılığında da girişimcilerle yemek yiyebiliyorsunuz.

Destek sunmaya karar verdiyseniz ve Otsimo‘dan faydalanmayı düşünüyorsanız, buradan diğer bilgilere ulaşabilirsiniz.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap