Türkiye’yi ortak çalışma alanı kültürü ile tanıştıran Workinton, Katar’ın en prestijli proje ve lüks markalarının sahibi Alfardan Grubu ile anlaşma imzaladı. İlk yurt dışı iş birliğini ABD San Diego’da gerçekleştirdiklerini belirten Workinton CEO’su Pınar Massena, “Mayıs 2018’de Katar’ın başkenti Doha’daki ilk şube açılışını gerçekleştireceğiz. Önümüzdeki dönem hedefimiz; Ortadoğu Pazarı’nda büyümek. Katar’dan sonra Umman’ı da odağımıza aldık" dedi.

Türkiye’de İstanbul, Ankara ve İzmir’in en prestijli noktalarında şubeleri, ABD’de San Diego’da iş birliği bulunan Workinton, mücevherattan gayrimenkul geliştirmeye, otomotivden portföy yatırımına birçok farklı sektörde 60 yılı aşan tecrübeye sahip Alfardan Group’la imzaladığı anlaşma ile Ortadoğu’nun parlayan yıldızı Katar’a giriş yaptı. Doha’da gerçekleşen Workinton, Alfardan Group işbirliği imza törenine Alfardan Group CEO’su Mr. Omar Alfardan, Workinton CEO’su Pınar Massena, Alfardan Group COO’su Mohammed Sleiman ve Workinton Katar Şube Müdürü Özgür Erçetin katıldı.

"Katar’ın genç liderlerini teşvik ederek ülkedeki girişimcilik sektörünü hareketlendireceğiz"

Workinton CEO’su Pınar Massena, “Orta Doğu pazarına Katar ekonomisinin lokomotif kuruluşlarından biri olan Alfardan Group ile birlikte girdik. Alfardan Group Türkiye’de ilk yatırımını İstanbul’da lüks bir butik otel projesi geliştirerek yapıyor. Alfardan Group ve Workinton iş birliği ile Mayıs ayında Katar Doha’daki ilk ofisimizi grubun ilk yatırımlarından olan Alfardan Center’da açacağız. Böylece Katar, Doha’da ‘İyi Çalışanlar Ülkesi’ Workinton’a katılmış olacak. Orta Doğu’da Gayrimenkul sektöründe 25 yılı aşkın süredir lider konumda olan Alfardan Group ile ikinci Workinton ofisimizi 2022 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak olan Luseil şehrinde Burj Alfardan binasında açmayı planlıyoruz. Diğer yandan aynı grubun Umman’ın başkenti Maskat’ taki yatırımlarında daşube açmak üzere çalışmalarımızı başlattık” dedi.

Massena sözlerine şöyle devam etti: “Bölgede ilerleyen dönemlerde farklı çalışmalarımız da olacaktır. Startupları ve girişimcileri geleceğe ve global rekabete hazırladığımız Workinton Kuluçka Merkezi’mizin de Katar’da hayat bulmasını planlıyoruz”.

"Workinton’u kendimize stratejik partner olarak seçtik"

Alfardan Group Başkanı ve CEO’su Omar Hussain Alfardan şunları söyledi: “Büyümenin kilit faktörlerinden biri olarak gördüğümüz yenilikçiliğe büyük değer veren bir grup olarak, Alfardan Properties’in Workinton ile yapmış olduğu son iş birliği, gayrimenkul piyasası için seçkin ürünler geliştirmek üzere verdiğimiz durmak bilmeyen çabanın kanıtı niteliğindedir. Workinton’u, piyasadaki faaliyet alanımızı artırırken, bir yandan da Alfardan’ın ilkelerine uygun olarak kalite, mükemmeliyet ve lüksden ödün vermeden genişlettiğimiz ürün gamımız için iş birliği yaptığımız stratejik bir ortak olarak görüyoruz. Workinton ile ortaklığımızın, Katar’daki birlikte çalışma, sanal ofis ve toplantı salonu hizmetleri sektöründe önemli gelişmelere önayak olacağına güvenimiz tamdır.”

"Dünyanın yeni cazibe merkezi Doha”

Katar'ın başkenti ve en büyük şehri olan Doha, son dönemde gerçekleştirilen projeler ve yatırımlarla Dubai ile yarışır hale geldi. 2022 yılında FIFA Dünya Kupası organizasyonuna da ev sahipliği yapacak olan Katar, organizasyonun 100 yıla yaklaşan tarihinde, Ortadoğu’daki ilk ev sahibi ülke olmanın haklı gururunu yaşayacak. Gelişen ve değişen Katar ekonomisi, Workinton ve Alfardan Group arasında gerçekleştirilen işbirliği açısından da büyük fırsatlar sunuyor. Katar, gerçekleştirdiği atılımlarla yerli ve yabancı yatırımcıların gözdesi olmaya devam ediyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap