Geçtiğimiz günlerde küçük bir kız öğrenci, öğretmeninin Cenevre Sözleşmesi‘ne aykırı cezalar verdiğini anlatan yazısı ile sosyal medyada gündem oldu.

İskoç yazar Mason Cross‘un geçtiğimiz günlerde kendi kızına ait bir anket cevabını paylaşması Twitter’da büyük ses getirdi. Küçük kız, ankette bulunan, “Öğretmenimin daha iyi yapabileceği şeyler neler?” sorusuna Cenevre Sözleşmesi‘ne atıf yaparak yanıt verdi.

Viral olan cevap şu şekildeydi:

“Öğretmenimin, suçu olmayanları da kapsayan toplu cezalandırma yöntemini, ki bu tür cezalandırmalar 1949 Cenevre Sözleşmesi’ne göre de savaş suçudur, kullanmamasını isterim”

Yazar babanın Twitter hesabından, “bu cevap için ona kızsam mı, dondurma mı alsam bilemedim” açıklaması ile yaptığı paylaşım, yalnızca birkaç saat içinde on binlerce kez retweet edildi. Mason Cross‘a Twitter üzerinden gelen yorumların çoğunda ise ondan kızına dondurma alması istendi.

Hatta bir Twitter kullanıcısı, küçük kızın bir yıllık dondurma harcamasını karşılamak için kampanya başlatmayı dahi teklif etti. Cross, fenomen yanıtın kahramanını ise sonrasında paylaştığı fotoğrafla tanıttı.

Yaptığı paylaşımda, kızının elinde iki tane dondurma ve kendisinin şu mesajı vardı: “Halk istedi.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap