İngiliz milyarder, 6. Westminster Dükü Gerald Cavendish Grosvenor dün geçirdiği kalp krizi nedeniyle, Lancashire’daki Royal Preston Hastanesi’nde hayatını kaybetti. İngiltere’nin en zengin üçüncü kişisi olan Grosvenor, 25 yaşındaki oğluna 9 milyar sterlin (12 milyar doları aşkın) servet bıraktı.

Earl Grosvenor

Earl Grosvenor

Kraliyet ailesine yakınlığıyla tanınan Cavendish, Londra’nın en pahalı bölgelerinden Mayfair ve Belgravia’da 121 hektar toprağa sahipti. Kendisine miras kalan bu topraklar, 1677’den beri Grosvenor Ailesi’ne ait. Dün vefat eden Dük’ün 12 milyar dolarlık mirası da oğlu Earl Grosvenor kaldı.

Sadece İngiltere'de değil dünya çapında de birçok konut ve iş yerine sahip olan milyarder, "Dük" unvanını 1979’da babasının ölümüyle edindi.

Sadece İngiltere’de değil dünya çapında de birçok konut ve iş yerine sahip olan milyarder, “Dük” unvanını 1979’da babasının ölümüyle edindi.

“Varlıklı bir hayat seçmezdim”

Ünlü milyarder bu şatoda yaşıyordu

Ünlü milyarder, bu şatoda yaşıyordu

Grosvenor , 1992’de Independent gazetesine verdiği röportajında, “Tercih şansım olaydı eğer, böyle varlıklı bir hayatı asla seçmezdim, fakat yine de bu hayatı terk etmeyi asla düşünmedim” açıklamasında bulundu.

Gerald, Kraliçe Elizabeth ile birlikte...

Gerald, Kraliçe Elizabeth ile birlikte…

 


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap