ABD‘nin eski başkanı Barack Obama, Washington‘dan 8 yatak odalı, 9 banyolu ve beyaz mermer döşeli 760 metrekarelik bir malikâne satın aldı.

Washington Post gazetesi, Obamaların şimdiye kadar kirada oturdukları Washington‘ın seçkin semtlerinden Kalorama‘daki evi 8 milyon 100 bin dolara satın aldıklarını yazdı.

Büyük bir bahçenin çevrelediği kırmızı tuğlalı evin eski sahibi Başkan Bill Clinton‘un sözcüsü Joe Lockhardt‘tı. Barack Obama‘nın sözcüsü Kevin Lewis gazeteye yaptığı açıklamada, “Obama ve eşi en az 2,5 yıl daha Washington’da kalacaklarından, kirada oturmak yerine ev almayı uygun gördüler” dedi.

Chicago‘dan gelen Obamalar ev seçimiyle ilkelerine sadık kalmış oldu. Obamalar yine şehir içinde kalmayı tercih etti. Obama Ailesi’nin küçük kızları Sasha’nın liseyi 2019’da bitirebilmesi için Washington’dan ayrılmak istemedi.

Kalorama semtinde yabancı temsilcilikler ve diplomat evleri de bulunuyor. Obamaların yakın komşuları arasında eski ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld ile “normal” Amerikalılar ve genç aileler de bulunuyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap