Bulut teknolojisinin ilerlemesiyle birlikte kağıt tüketimi bir nebze olsun azalmaya başladı. Artık çoğu dokümanı İnternet üzerinden düzenliyor, depoluyor ve paylaşıyoruz.

Teknolojinin içine doğan yeni nesil, teknolojik cihazlara not alma alışkanlığını doğuştan edinmiş olsa da teknolojiyle geç tanışan birçok insan hala geleneksel bir biçimde kağıda not alıyor.

Kalem desteğiyle birlikte gelen akıllı telefonlar da not alma alışkanlığına pozitif katkıda bulunmuş ve bu alışkanlığı biraz daha mobil cihazlara kaydırmış durumda. Gelenekseldeki insanlar da yavaş yavaş buluta taşınıyor. Bu da her gün dünyada sayısız ağacın kurtarılması gibi güzel bir sonucun yaşanmasına sebep oluyor.

Eğer hala kağıtlara not alıyorsanız, sizi teknoloji kullanmaya teşvik edecek muhteşem not alma programları ile tanıştıralım;

Google Keep

Google Keep

Dünyanın en inovatif fikirlerini uygulamalarıyla kullanıcılarına sunmaktan çekinmeyen Google, not tutma alanında da lider hale geldi. Google Keep ile her an bütün cihazlarınızdan sınırsız sayıda not alabilir, liste oluşturabilir, ses kaydı ve fotoğraf notu alabilir, çizim yapabilirsiniz. Üstelik bütün notlarınız Google hesabınıza senkronize oluyor. Yedeklenmesinin yanı sıra Google hesabınızla giriş yaptığınız her cihazda notunuzu görebiliyorsunuz ki buna akıllı saatleriniz de dahil.

Samsung Notes

Samsung Notes

Daha önceleri sPen, Memo gibi Galaxy Note serisi cihazlara özel ayrı ayrı çıkardığı not alma programlarını tek bir çatı altında birleştiren Samsung, özellikle Note serisi cihazlar için kusursuz bir not deneyimi sunuyor.

Evernote

evernote

İlk çıkan not uygulamalarından olan Evernote, uzun süredir popülerliğini koruyor. Ücretli bir planı da bulunan uygulamanın, ücretsiz planında yalnızca aylık 60 MB depolama hakkı tanınıyor.

OneNote

onenote

Microsoft’un sunduğu bir not uygulaması olan OneNote, Google’nin uygulamasına benzer bir yapıyla hizmet veriyor. Office programları ile entegreli çalışan uygulamada notlarınız Microsoft hesabınızla senkronize oluyor.

SimpleNote

simplenote

Dünyanın en büyük blog yazılımı ve platformu olan WordPress‘in çıkarmış olduğu SimpleNote, blog yazılarınızı yazarken de not almanız için önemli bir araç.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap