Geçtiğimiz aylarda paylaştığımız ‘Samsung Galaxy Note 7’nin patlama nedeni sonunda ortaya çıkıyor‘ haberinin ardından Güney Kore merkezli teknoloji devi, batarya sorununun kaynağını bulmak için geniş çaplı bir inceleme başlattı ve incelemeye alınan sorunlu piller, kullanıcılara yaşattığı mağduriyetin ardından, fabrikada yangın çıkmasına sebebiyet verdi.

Note 7 faciasından büyük bir zarar elde eden Samsung‘un telefonu piyasadan toplama kararı alması ve kullanıcılara kendini affettirme politikalarının ardından başlattığı sekiz aşamalı pil güvenlik kontrolü sistemine geçiş kararı, beklenmedik bir gelişmenin yaşanmasına sebep oldu.

Samsung’un Çin‘deki fabrikasında çıkan yangınla gündeme gelmesi ve yapılan incelemeler sonucunda açıklanan raporda, yangının sorunlu lityum piller ve diğer atık ürünlerin tetiklediğinin belirtilmesi markayı oldukça zor bir sürece soktu. 8 Şubat‘da çıkan yangında kimsenin yaralanmadığı ve ciddi bir kayıp yaşanmadığı belirtildi.

Bu talihsiz olayın ardından Samsung‘un imajında bir zedelenme yaşanıp yaşanmayacağını zaman gösterecek; ancak bu durum Samsung Glaxy S8‘in piyasaya sürülmesinde bir engel teşkil etmeyecek.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap