Netflix kendi içeriklerini üretmeye ağırlık verdiğinden beri ciddi bir büyüme ivmesi yakalamış durumda. Şirketin yapımları beğeni topladıkça, popülaritesi de gün geçtikçe arttı.

Son elde edilen verilere göre, 1997 yılında kurulan şirket, tam gaz devam ediyor: Temmuz ayından Eylül'e kadar süren 3 ayda platform, 5.3 milyon yeni abone kazandı. Açıkçası bu boyutta bir büyümeyi kimse öngörmüyordu; fakat "Orijinal Netflix" yapımları şirketi farklı bir yere getirmiş durumda.

NarcosStranger ThingsBlack MirrorMINDHUNTERHouse of CardsSense8Orange Is the New BlackThe OA gibi yapımlar büyük beğeni toplamaya devame diyor ve bu da başarının asıl sebebi olarak gösterilmekte. 

ABD'de 850.000, uluslararası alanda ise 4.45 milyon yeni aboneye sahip olmayı başaran Netflix, bu sayede toplam abone sayısını 109.25 milyona yükseltmiş oldu. Bu sayının 104 milyonluk kısmının ücretli abone, geri kalanı ise deneme aboneliğine sahip izleyiciler.

Son veriler şirketin (NFLX) hisselerini de artırmış durumda. Pazartesi günü Netflix hisseleri yüzde 3 artarak, 202.68 dolara ulaştı. Şirketten yapılan açıklamaya göre başarının asıl mimarı olan Netflix yapımlarına ayrılan bütçe de arttırılacak. Şu an 7 milyar dolar olan bütçe, 2018 senesinde 8 milyar dolara yükseltilecek.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap