Kablo televizyonun hükmü sona erdi. Amerika’daki en büyük kablo TV sağlayıcıları, kullanıcı sayıları toplandığında, internet üzerinden yayın sağlayıcısı Netflix’ten daha azına sahipler.

İçerisinde Comcast, Charter, Altice, Mediacom ve Cable ONE’nin de bulunduğu büyük kablo TV operatörlerinin takipçisi olan Statista ve Leichtman Research Group’dan alınan bilgilere göre Mart 2017’nin sonuna gelindiğinde kablo TV toplamda 48.6 milyon kayıtlı kullanıcıya sahipken, Netflix ise 50.9 milyon kullanıcıya sahip.

Eğer 12 milyon paralı kullanıcı sayısı olan Hulu gibi diğer internet yayın sağlayıcıları da karşılaştırmaya dahil edilmiş olsaydı, internet üzerinden yayıncılık ile kablo TV arasındaki fark daha da açık olacaktı. Netflix ve diğer "istek üzerine video aboneliği" platformları kablo TV’den gözle görülür bir ölçüde daha ucuzlar. Amerika Birleşik Devletleri’nde standart Netflix paketi aylık 9.99 dolara mal oluyorken standart kablolu yayın yapan platformların ortalama fiyatı 69 doları bulabiliyor.

Netflix’in kullanıcı tabanı gün geçtikçe büyürken, ödemeli TV marketininki ise kademeli olarak küçülüyor. Amerika’nın Netflix, Amazon Prime ve Hulu gibi oyunculardan kurulu olan, "istek üzerine video aboneliği" marketinin 2019 yılına kadar yıllık gelir bakımından ülkenin sinema endüstrisini de alaşağı edeceği öngörülüyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap