NBA takımlarından Cleveland Cavaliers‘ta forma giyen ABD‘li profesyonel basketbol oyuncusu LeBron James, geçtiğimiz günlerde ırkçı gruplar tarafından gerçekleştirilen bir eylemle karşı karşıya kaldı.

Irkçı saldırıya maruz kalan profesyonel Amerikan Basketbol Ligi (NBA) oyuncusu, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen olaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

NBA final serisi kapsamında bir basın toplantısında konuşan James, ABD‘de siyahlara karşı ırkçılığın sürdüğünü belirtti.

Los Angeles‘teki evinin kapısına sprey boyayla, ABD genelinde siyahlara karşı ırkçı hakaret olarak kabul edilen bir kelime yazılan LeBron James, bu durumu sabaha karşı geç saatlerde fark etti ve durumu hemen güvenlik güçlerine bildirdi. Gerçekleşen eylem hakkında geniş çaplı bir araştırma başlatan güvenlik güçleri, yazıları yazanları bulabilmek için güvenlik kameraları kayıtlarını incelemeye başladı.

Gerçekleşen olay hakkında açıklamalarda bulanan yıldız oyuncu LeBron James, basın toplantısında olaya ilişkin yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı;

Irkçılık dünyada hep var olacak, Amerika’nın da bir parçası. Özellikle Afrika kökenli Amerikalılar bunu her gün yaşıyor. Afrika kökenli Amerikalılar olarak burada kendimizi diğerleriyle eşit hissedebilmemiz için daha çok yol katetmemiz gerek

Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap