Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Dünya dışı görevlere karma mürettebat gönderilmesinden dolayı endişe mi duyuyordu? Ortaya atılan bu iddiaya göre bununla ilgili gizli bir rapor ortaya çıktı.

Uzaya çıkan ilk İngiliz astronot olan Helen Sharman, NASA'nın astronotların uzayda seks yapmasından endişe duyduğunu söyledi. Londra'da gerçekleştirilen New Scientist Live Festival'de konuşan Sharman, Mars görevinde de bu konu ile ilgili sıkıntılar yaşandığını, hatta NASA'nın bu anlamda resmi bir çalışma yaptığını ama bunun yayınlanmadığını dile getirdi.

İngiliz astronot, NASA'nın tamamen kadın ya da tamamen erkek mürettebat istediği rapordan birkaç yıl önce haberdar olduğunu söyledi. Hatta sonrasında, kadınlar iş birliğine daha uygun olduğu için sadece kadınlardan oluşan bir mürettebatta karar kılınmış.

Tüm bu söylenenler ile ilgili herkesin kafasında farklı soru işaretleri mevcut. Uzayda cinsel ilişkiye girmenin ne gibi sıkıntılar yaratacağı sadece öngörüden ibaret. Ortada bir netlik söz konusu değil; ancak uzmanlar bu anlamda uzayda doğum riskine dikkat çekiyor.

 


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap