Sinpaş GYO, en büyük varlığı Acıbadem Akasya AVM ve rezidansları olan SAF GYO’daki hisselerini satacağını açıkladı.

Murat Ülker, Avni Çelik (Sinpaş) ve Dinçkök Ailesi’nin ana ortaklığı ile kurulan SAF GYO’da ortaklık tamamen dağılıyor. Acıbadem Akasya projesinin sahibi olan SAF GYO’daki ilk ayrılık kararı 2015’te Murat Ülker’den gelmişti. Ağustos 2015’te Murat Ülker ve ablası Ahsen Özokur şirketteki kişisel hisselerinin yanı sıra sahibi oldukları Yıldız Holding ve Gözde Girişim’in SAF GYO’daki yüzde 26,15 oranındaki hisselerini, ortaklarından Ali Raif Dinçkök ve Akiş GYO’ya devretmişlerdi. Ülker Ailesi bu satış karşılığında yaklaşık 125 milyon dolar gelir elde etmişti.

Sinpaş GYO da dün yaptığı açıklamayla SAF GYO’daki yüzde 6,93 oranındaki hisselerini satacağını açıkladı. Sinpaş’ın sahibi Avni Çelik’in de Murat Ülker’in yaptığı gibi hisselerini Dinçkök Ailesi’ne devretmesi bekleniyor. Zira bir yandan hisse satışları devam ederken diğer yandan SAF GYO’nun, Dinçkök Ailesi’nin şirketlerinden Akiş GYO ile birleşme hazırlıkları da sürüyor.

Yine de hisse satışında bir sürpriz yaşanabilir. Çünkü şirkette dikkat çeken başka bir hisse hareketi daha bulunuyor. Yüzde 5’lik hisse oranıyla şirketin küçük ortaklarından olan Lodrik Ailesi’ne ait Emniyet Tekstil de Aralık ayı başından beri borsadan SAF GYO hissesi topluyor. Lodrik’lerin bu hamlesi Sinpaş’a ait olan hisseleri de satın alabilecekleri beklentisi uyandırıyor.

Borsa İstanbul’da 760 milyon lira piyasa değeri üzerinden işlem gören SAF GYO’nun portöyünde Akasya’nın yanı sıra Kocaeli’nde Rozi fabrika binası, Mecidiyeköy’de iş merkezi ve Üsküdar’da dört tane daire bulunuyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap