Boris Johnson, Türkiye ziyareti sırasında yaptığı bir açıklamada, çocukluğunda yediği kekin şimdi Türk şirketi tarafından ürettiğini söylemişti. Şirketin sahibi ve sosyal medyanın en aktif  iş adamlarından biri olan Murat Ülker, Johnson’ın sözlerine duyarsız kalamadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a hakaret içerikli bir şiir yazan İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson‘ın geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Türkiye ziyaretine ilişkin yansımalar, İngiliz basınında devam ediyor.

Times gazetesi, Johnson‘ın, Türkiye’nin AB üyeliğine destek açıklamasını ve devasa bir ticaret anlaşması talebinde bulunmasını ve Türk kökenlerinden bahsetmesini Ankara’yla ilişkileri tamir etmeye çalıştığının bir göstergesi olarak yorumladı. Aynı gazete Johnson‘ın çocukluğunda severek yediği ‘Jaffa’ kekin artık Türk şirketleri tarafından üretilmesinden bahsetmesine de vurgu yaptı.

Instagram’dan Johnson’a selam çaktı

Türk ve yabancı basında yer alan haberleri gören Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Instagram hesabından anlamlı bir paylaşımda bulundu. Godiva ve McVities gibi dünya markalarını satın aldıktan sonra Pladis çatısı altında birleştiren Ülker, üzerinde “Murat”, “Ülker”, “Yıldız” yazılı Jaffa kek paketlerinin fotoğraflarını,”Jaffa Cakes, McVitie’s Türk malı makine, Türk üretimi kek, hem de JAFFA ;)” yorumuyla Instagram hesabından paylaştı.

Murat Ülker, geçtiğimiz hafta da Hollywood yıldızı Sarah Jessica Parker‘ın kendi markasıyla ilgili paylaşımına duyarsız kalmamış ve ünlü oyuncuya tatlı bir sürpriz yapmıştı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap