Yıldız Holding şirketlerinden Gözde Girişim‘in bünyesindeki Farmamak Ambalaj‘ın tamamı, 136 milyon TL karşılığında Alman Klöckner Pentaplast‘a satıldı.

Murat Ülker’in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Gözde Girişim, Klöckner Pentaplast Group ile 136 milyon TL karşılığında satış için hisse devir sözleşmesi imzalandığını duyurdu.

Şirketten, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, 38.93 milyon lira nominal paya denk gelen hisselerin nihai satış bedelinin ise, kapanış tarihinde fiyat düzeltmeleri sonucunda belirleneceği ifade edildi.

Farmamak Ambalaj‘ın yeni sahibi Klöckner Pentaplast Group, 1965 yılında Almanya’da kuruldu ve 3500’ün üzerinde çalışanıyla 12 ülkede faaliyet gösteriyor.

Atıştırmalıklara yöneliyor

Murat Ülker; Demet’s, United Biscuits gibi dünya devlerini satın almış ve bütün bu markaları global bir şirket olarak Pladis çatısı altında toplamıştı. Bu yeni yapılanma çerçevesinde artık atıştırmalık, bisküvi ve çikolata alanına yoğunlaşacaklarını açıklayan Ülker, bazı şirket ve markaların satışını gerçekleştirebileceğini duyurmuştu.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap