Türkiye, 2023 yılı ihracat hedefleri doğrultusunda ihracatı geliştirmek ve değişen rekabet koşullarına uyum sağlamak için Türk Ticaret Merkezi (TTM) projesini hayata geçiriyor.

Ülkemizin önemli pazarlarından Rusya'da hayata geçmesi planlanan TürkTicaret Merkezleri için proje toplantısı sektör temsilcileri ve ilgili firmaların katılımıyla Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği ev sahipliğinde İzmir’de gerçekleşti.

34 bin metre karelik net mağaza alanı olan bir AVM'de açılması planlanan Türk Ticaret Merkezi projesi, katılmak isteyen firmaların ön başvurularını tamamlamasının ardından bakanlığın onayına sunulacak. Kamu kesiminin hedeflediği ülkelerden biri olduğu için %75 devlet desteğiyle hayata geçirilecek projede bu teşvikler sayesinde firma sahipleri de önemli mali yüklerden kurtulacak.

Moskova’da açılacak TTM'nin Rusya için de çok büyük önemi var. Nitekim TTM’ler Rusya için yeni uluslararası ticaret  alanlarının açılması anlamına geliyor. Bu da sektörlerin planlı hareket etmesine ve ticareti geliştirmesine, nakliye lojistik maliyetlerinin düşmesine olanak sağlayacak.

Türkiye Ticaret Merkezleri hakkında daha detaylı bilgi almak için web adresini ziyaret edebilirsiniz.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap