Geçtiğimiz Cumartesi günü Moskova’nın ev sahipliği yaptığı Dünya Boks Günü, üç bin kişinin katılımı ile birlikte Guiness Rekorlar Kitabı’na girdi. 

Kızıl Meydan’da düzenlenen etkinlikte tam üç bin kişinin aynı anda yaptığı boks antrenmanı, dünya çapında rekor görüntülere sebep oldu. Başarılı eğitmenlerden oluşan kadroda iki kez Olimpiyat şampiyonu olan Olga Şaitova ve Alexei Tischenko’nun yönlendirmesi ile birlikte tam üç bin kişinin yaptığı geniş çaplı antrenman rekora imza attı.  

Törene katılanlar katılımcılar arasında Rus Boks Federasyonu başkanları, eski boks şampiyonları ve aktif sporcularlar ile birlikte birçok başarılı boksör katıldı.

En unutulmayan boks maçlarının anonsunu yapan Michael Buffer’in sunuculuğunu yaptığı etkinlikte en çok, Dünya Boks Birliği eski Dünya Şampiyonu Fyodor Chudinov’un Arjantinli Jonathan Barbadillo'yu ikinci turda teknik bir nakavtla mağlup ettiği turnuva konuşuldu. 

Her yıl 22 Temmuz gününde düzenlenen festivalin önümüzdeki sene de Kızıl Meydan’da gerçekleşeceğini açıklayan Rus Boks Federasyonu Genel Sekreteri Ömer Kremlev, Guiness Rekorlar Kitabı’na giren bu rekorun 2015 yılında yine Moskova’da düzenlenen etkinlikte 791 kişinin katılımı ile kırılan rekoru geçtiğini ifade etti. 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de etkinliğe katılım göstererek, sporcuları ve birçok katılımcıyı tebrik etti.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap