Olimpik yüzme dalında dünya yıldızı Michael Phelps sanırım yüzme dalında yapabileceği her şeyi tamamlamış olacak ki artık teknoloji dünyasına girmeye hazırlanıyor.

Phelps bir televizyon kanalına verdiği röportajda, kendini daha büyük riskler alıp daha çok eğlenebileceğim bir yer olduğuna inandığı Silikon Vadisi’nden birkaç start-up’la çalışmaya hazır hissettiğini söyledi.

Kariyeri boyunca 5 olimpiyat gören Phelps’in 23 altın olmak üzere toplam 28 madalyası bulunuyor. Aynı zamanda Under Armour, Omega, Visa, Wheaties ve Intel’le anlaşması bulunan yüzücü, AP adlı haber kanalına göre 75 milyon dolarlık bir servete sahip.

Phelps’in aynı zamanda çocukların yüzme konusunda kendini geliştirebilmesi için su güvenliği üzerine bir kuruluşu bulunuyor. Bu kuruluş atlet olmak isteyenlere finansal destek de sağlıyor.

Yatırımcı olmayı deneyip start-up’larla çalışan tek ünlü Michael Phelps değil elbette. İşi yolunda giden ünlülerin başında Dr. Dre bulunuyor. Beats’in kuruluşundaki grupta olan Dr. Dre, şirketin Apple’a satılmasıyla 3 milyar dolar gelir elde etmişti. Bunun yanı sıra Ashton Kutcher, 2010 yılında Uber, Airbnb ve Spotify gibi şirketlere yatırım yapmış ve büyük bir gelir elde etmişti.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap