Teknoloji devi Apple, önümüzdeki birkaç hafta içinde yeni ürünlerini tanıtacağı bir etkinlik gerçekleştirecek. Teknoloji blogları, bu etkinliğin 7 Eylül gibi gerçekleşmesi bekliyor.

Teknoloji meraklılarının yakından izleyeceği etkinlikte, yine bir dizi yeni Apple ürünü sergilenecek.
Business Insider, bu etkinlikte tanıtılabilecek ürünleri sıraladı;

iPhone 7

Teknoloji devinin merakla beklenen etkinliğinde başrolde yepyeni iPhone modeli olması bekleniyor. İsim olarak netleşen bir durum olmasa da genel kanı adının iPhone 7 olacağı yönünde. Şu ana kadar sızan görüntüler ve bilgilere göre yeni model son iPhone 6S modelinden çok da farklı bir tasarıma sahip olmayacak ama yine de büyük değişimlerin gelebileceği söyleniyor.

İki model olacak

Apple’ın her zamanki gibi etkinlikte yeni telefonla ilgili iki model tanıtması bekleniyor. Bunlardan biri 47 inç ekranlı diğeri de 5.5 inç ekranlı olacak.

Daha geniş kamera

Söylentilere göre 4.7 inç ekrana sahip iPhone modelinin kamerası daha büyük olacak. Kameranın büyük olması daha geniş sensör ve mercek anlamına geleceğinden, fotoğraf kalitesi artacak.

Büyük telefonda ikili kamera

kamera

5.5 inç ekrana sahip telefonda ise aynı anda iki farklı açıdan foto çekebilecek ikili kamera sisteminin olabileceği söyleniyor.

Kulaklık yeri olmayacak

kulakliksiz

Henüz resmi olarak açıklanmasa da yeni iPhone’da kulaklık için giriş olmayacak. Şirketin bunun nedenini nasıl açıklayacağı merakla bekleniyor. Kulaklıkların şarj girişlerine takılacağı ya da Bluetooth şeklinde olacağı söylentiler arasında.

Ana tuş değişiyor

buton

Yeni iPhone’larda daha öncekilerden farklı olarak ana ekrana dönmeyi sağlayan orta tuş da tamamen değişecek. Bloomberg’in muhabirinin iddiasına göre orta tuş yerine parmak okuyan bir alan olacak.

Yeni renk geliyor

mavi

Eylül’deki etkinlikte daha önce hiç tanıtılmayan mavi renk iPhone’ların da tanıtılacağı konuşuluyor.

Apple Watch da geliyor

apple-watch

Eylül etkinliğinde yeni iPhone’lara ek yeni Apple Watch’un da tanıtılacağı belirtildi.

Yeni işletim sistemi

Apple bizi yeni işletim sistemiyle tanıştıracak.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap