Dünyanın en değerli şirketi Apple’ın McLaren Teknoloji Grubu‘nu satın almak için görüşmelere başladığı iddia edilirken, İngiliz otomotiv devi iddiaları hızlı bir şekilde yalanladı.

İngiliz Financial Times gazetesinin haberine göre; iki yıldır sürücüsüz elektrikli otomobil teknolojileri üzerine çalışan ABD’li Apple, Formula 1’de de yarışan İngiliz McLaren şirketini satın almak için görüşmelere başladı.

Bu iddiaların ortaya atılmasından kısa bir süre sonra Business Insider’a açıklamalarda bulunan McLaren yetklisi, hiçbir devralma ya da stratejik birlikteliğin söz konusu olmadığını söyledi.

Bugüne kadar Apple’dan sürücüsüz otomobile yönelik resmi bir açıklama gelmese de uzun zamandır bu konu üzerinde çalıştığı konuşuluyordu. Geçtiğimiz haftalarda ise teknoloji devinin, sürücüsüz otomobil birimindeki çalışanlarıyla yollarını ayırdığı söylentileri gündeme gelmişti. Bu haberler, teknoloji devinin McLaren‘i satın alacağı iddialarının güçlenmesine neden oldu.

McLaren birçok alanda uzman

McLaren’in otomotive mühendisliğinden, araç içi bilgisayar sistemlerine, karbon fiber ve alüminyum teknolojilerine kadar birçok farklı alanda uzmanlığı sahip.

Otomotiv sektörü uzmanları arasında Apple’ın McLaren Teknoloji Grubu‘nu satın alması halinde şirketin son iki yıldır büyük gizlilikle yürüttüğü elektrikli araç projesini de hızlandırabileceği düşünülüyor.

Apple 2014 yılında Beats Electronics şirketini de yaklaşık 3 milyar dolara satın almıştı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap