ABD'li uluslararası restoran zinciri McDonald's, Snapchat aracılığıyla ülkede 250 bin kişiyi işe almayı planladığını duyurdu.

McDonald's'tan yapılan açıklamada, gençler arasında yaygın kullanılan  Snapchat uygulamasıyla bu yaz sezonunda ülke genelinde yaklaşık 250 bin kişinin işe alınacağı belirtildi.

Açıklamada, Snapchat üzerinden McDonald's çalışanlarının 10 saniyelik  görüntülerini izleyen kullanıcıların, firma ve çalışma koşulları hakkında ilk  elden bilgi edinebilecekleri ifade edildi.

Kullanıcıların, kendi bölgelerindeki McDonald's şubelerinde çalışmak için Snapchat üzerinden ulaşılabilen formu doldurarak internetten iş başvurusunda  bulunabilecekleri bilgisine yer verildi.

McDonald's'ta çalışanların yaklaşık yarısının 16-24 yaş arasında  olduğuna işaret eden uzmanlar, gençler arasında yaygın  kullanılan Snapchat  uygulamasıyla şirketin ABD iş gücü pazarındaki kişilerin ilgisini çekmeye  çalıştığını belirtiyor.

Uzmanlar, ABD'de 16-24 yaş arasındaki iş gücü grubunda bulunanların  sayısının her yıl düştüğüne dikkati çekerek, McDonald's'ın yaz sezonunda artan  talebi karşılamak için genç nüfusa daha çok odaklandığını vurguluyor.

ABD Çalışma Bakanlığı verilerine göre, bu yaz ABD genelindeki gençlerin üçte birinden azının yaz döneminde bir işte çalışması bekleniyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap