Kurduğu ilaç firmasıyla oldukça yüksek fiyatlardan satışlar gerçekleştiren ve insanları kandırdığı iddia edilen tuhaf girişimci Martin Shkreli‘den hiç umulmadık bir yardım teklifi geldi.

Bir internet efsanesi olarak bilinen 4chan isimli eğlence sitesini geçirdiği zor günlerden kurtarmak isteyen Shkreli, iflası önlemek için site yöneticilerine yardımda bulunmak istediğini söyledi.

Daha önce Kanye West‘in yapacağı bir albüme de 10 milyon dolar yardımda bulunacağını söyleyen genç girişimci aslında pek şaşırtmadı. Çünkü 4chan’in mizah anlayışı belli açılardan Shkreli’ye oldukça uygun. Fazlasıyla ofansif ve seksist içerikleri rahatlıkla yayınlayan 4chan, Reddit‘in atası olarak biliniyor. İnternette ifade özgürlüğünü keskin bir şekilde savunanlar tarafından desteklenen websitenin sadık bir kitlesi var.

Geçtiğimiz yıllarda siteyi 2channel‘in kurucusu Hiroyuki Nishimura satın almıştı. Bu satış sonrasında bile rakipleriyle yarışmakta zorlanan site için Shkreli, Nishimura’ya bir DM attı.

Her ne kadar Nishimura, desteği için Shkreli’ye teşekkür etse de 4chan‘i nasıl günler bekliyor henüz belli değil. Sitenin sevenlerinin de nasıl bir tepki vereceği merak ediliyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap