Boeing CEO’su Dennis Muilenburg, Mars ile alakalı düşüncelerini paylaştığı programda oldukça iddialı açıklamalarda bulundu. Muilenburg’a göre kendi şirketi, Elon Musk‘ın sahip olduğu SpaceX‘den daha önce a ulaşacak.

Dünyanın en büyük sivil ve askeri uçak üreticilerinden biri olan Boeing, dünya üzerinde ürettiği ulaşım araçları dışında dünya dışı yolculuklar konusunda da bir hayli iddialı gözüküyor. Geçtiğimiz günlerde Elon Musk, düzenlediği etkinlik ile SpaceX şirketinin 2024 yılında Mars’a ulaşmak adına somut adımı atacaklarını açıklamıştı. NASA ise Boeing ile birlikte geliştirdikleri projenin ilk somut adımlarının 2030 yılını bulacağını ön görüyor. Boeing CEO’su Dennis Muilenburg ise Mars’a ayak basacak olan ilk insanı Boeing roketlerini taşıyan bir uzay gemisinin taşıyacağı görüşünde.

Dennis Muilenburg’u bu açıklamayı yapmaya iten inancı ise SpaceX’in yaşayacağı gecikmeler ve ortaya çıkabilecek diğer sebeplerden geliyor. Dennis Muilenburg açıklamasının devamında; “Bence uzay araştırmaları ve Mars’a ayak basma konusunda birden fazla şirketin çalışma yürütmesi ve bunun üzerine gemiler inşa etmesi dünya adına iyi bir gelişme. Bildiğiniz gibi bir fazlası her zaman daha iyidir ve buda gelecek için oldukça umut verici. Umarım bizim gibi bu çalışmalar üzerinde kendini geliştirmek isteyen firmaları cesaretlendirme şansını yakalarız.” diyerek olumlu bir yaklaşımda bulundu.

Elon Musk’ın bu açıklamaya cevap verip vermeyeceği ise merak ediliyor. SpaceX, NASA veya bir başkası, kimin bu adımı ilk attığından daha önemli bir şey var ise o da insanlık tarihi için oldukça önemli olduğu.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap