Geçtiğimiz son birkaç yılda, Instagram yalnızca fotoğraf paylaşılan bir platform olmaktan çıkarak dünya çapında markaların pazarlama merkezi haline geldi. Günümüzde, internet kullanıcılarının %30’u Instagram kullanıyor ve günde ortalama 80 milyon fotoğraf paylaşılıyor.

Bu istatistiklerin ışığında, şüphesiz ki Instagram en popüler ve güçlü paylaşım platformlarından biri haline geldi ve bu potansiyeli hala kullanmayan markalar çok şey kaçırıyor.

Hedefiniz sayfanıza müşteri çekmek veya müşteri bağlılığını artırmak olsun fark etmez, Instagram’ı pazarlama stratejinizin bir parçası haline getirmeniz için şişte 5 sebep:

1. İnsanların Facebook’tan sonra en çok vakit geçirdiği sosyal platform; Instagram.

2. Instagram, fark edilmeyi kolaylaştırıyor. Facebook ve Twitter’da fark edilmek gün geçtikçe zorlaşırken küçük işletmelerin yalnızca %9’u Instagram kullanmayı tercih ediyor. Bu da online varlığınızı fark ettirmek için bolca yer anlamına geliyor.

3. Görsel içerik, online pazarlamanın geleceği ve Instagram bu alanda uzmanlaşıyor.

4. Instagram’da paylaştığınız içerik, bütün takipçilerinize ulaşıyor.

5. Instagram, mobil devrimi gerçekleştiriyor.

Mobil platformlarda paylaşım, hızlı olduğu kadar kolay ve Instagram bir markanın sunduğu içerikte gezinmeyi akıcı hale getiriyor. Uzmanlaştığınız sektör fark etmeksizin, Instagram pazarlama hedeflerinize ulaşmanızda çok güçlü bir araç olabilir.

Kaynak: Medium/AgoraMonitor


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap