Ünlü teknoloji devi Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, 2004 yılında yurt odasında dünyayı değiştirecek olan adımı attığı üniversite olan Harvard’dan 12 sene sonra mezun oldu.

Harvard Üniversitesi’ni bırakan en ünlü kişilerden biri olan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, bu hafta Ivy League okuluna diplomasını almak için geri döndü. Onursal olarak verilen diploma 12 yıl sonra kendisine teslim edildi.

Dünyadaki en zengin insanlardan biri olan Zuckerberg, bu sene ayrıca mezunlar sınıfı için “Yapamadığım bir şey” adlı bir konuşma da yaptı.

Mark Zuckerberg yaptığı konuşmasında “Eğer bu konuşmayı tamamlayabilirsem, Harvard’daki eğitim hayatım boyunca sonunda bir şeyi bitirmiş olacağım” dedi.

2014 yılında Harvard’da okurken yurt odasından Facebook’u kuran Zuckerberg, ilk başta sosyal ağı sadece Harvard öğrencileri için tasarlamıştı. Küresel çapta yayılmadan önce ise sadece Ivy League üniversitelerinde hizmete sunulmuştu.

Teknoloji devinin sahibi, dünyanın beşinci en zengin kişisi olarak dikkat çekiyor. Mark Zuckerberg’in yaklaşık 64.2 milyar dolarlık serveti bulunuyor.

Dünyanın en zengin kişisi olarak bilinen Bill Gates’te Harvard’ı 1975 yılında bırakmış ve 2007 yılında onursal diplomasını almıştı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap