Doping aldığı gerekçesiyle iki yıl kortlardan men edilen ünlü tenis yıldızı Maria Sharapova, tenis sonrası kariyeri için çalışmalara başladı.

Kortlardan uzakta geçireceği süre boyunca New York’ta bulunmaya devam eden Rus sporcu, tenisle ilgili bir çalışma yapmıyor. Sharapova‘nın tenis sonrası kariyerini kolay şekillendirebilmek için NBA’de staj yapmaya başladığı ortaya çıktı.

Maria-Sharapova-oscar

MarketWatch sitesinde yer alan habere göre; doping testinin pozitif çıkmasının ardından ABD Açık Tenis Turnuvası’na katılamayan Sharapova’nın ünlü aracılık şirketi sahibi Adam Silver ile yakın çalıştığı ifade edildi.

Silver’ın yakın iş arkadaşlarından biri yaptığı açıklamada, “Sharapova, NBA operasyonlarını öğrenmek için oldukça hevesli ve büyük çaba sarf ediyor. Bizim departmanımızda farklı toplantılara da katılan, tenisçi çok da akıllı” dedi.

Maria Sharapova NBA’de geçirdiği günleri sosyal medya hesaplarından paylaşıyor.

Kanında meldonyum bulundu

Toplamda 5 kez grand slam kazanan ve kadın tenisinin en iyi raketleri arasında gösterilen Maria Sharapova, Ocak ayında düzenlenen Avustralya Açık’ta kanında yasaklı maddeler arasına eklenen ‘meldonyum’ bulunmasının ardından başlayan süreçle birlikte kortlardan uzak kaldı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap